MS SKDUN

MS SKDUN

Českolipský SPORT RELAX přivezl z mistrovství světa SKDUN  2x zlato a 1x stříbro v týmu

Sestry Adéla a Barbora Znamenáčkovi vybojovaly zlato

Karlovy Vary měli tu čest pořádat mistrovství světa organizace SKDUN (Shotokan Karate-Do of United Nations ,které se odehrálo od 11-13. 10. 2019 v hokejové KV Aréně.

V pátek dorazila výprava karatistů SPORT RELAX z České Lípy, aby zde reprezentovali ČR v kata individual a kata týmu. Náš start jednotlivců měl být dle propozic v12.30 hodin, ale organizační problémy nás posunuly až na 15,30 hodin

Na úvod startovaly kategorie Masters, kde naší zemi reprezentovala Božena Pavlasová, která po malém zaváhání skončila na 5. místě. Starší žákyně Adéla Znamenáčková a Vanesa Klimplová rozjely kategorii starších žákyň, kde se nám podařilo dostat do finálové čtyřky a Áďa  Znamenáčková získala pro ČR zlato a pěkné 4. místo Vanesa Klimplová.

Po tomto úspěchu nás čekal start v kategorii Kata tým kadetů 12-15 let  9-4 Kyu. Naše třináctileté závodnice  to znevýhodňovalo, zejména výškovým rozdílem. Tým ve složení Adéla Znamenáčková, Natálie Pokorná a Vanesa Klimplová se plně soustředily a nakonec  z MS odvážíme stříbro.

Bohužel se opět zpozdil ceremoniál a my museli do 20.30 hodin čekat na vyhlášení. Cesta domů byla únavná a start druhý den byl o to náročnější. V sobotu se družstvo ve složení Barbora Znamenáčková, Adéla Znamenáčková, Natálie Pokorná, Vanesa Klimplová, David Minárik, Ulziiorshikh Sodkherlen, Petr Zítko, pokusilo probojovat z eliminačních kol.

Dobře se dařilo Petru Zítkovi, který nakonec obsadil 8. místo. Škoda že pokazil kata, jinak jsme to viděli na čtyřčlenné finále. Výborně se vedlo i Adéle Znamenáčkové, která nakonec obsadila 5. místo.  Vše vynahradila Barbora Znamenáčková v kategorii 18-20 let 3-1. Kyu, která pro ČR a Českou Lípu vybojovala titul mistryně světa

Děkujeme za podporu všem našim partnerům a fanouškům.  Město Česká Lípa, Liberecký kraj, MEGA a.s., VENDYS & V, EnServis s.r.o., Českolipský deník, I-noviny